Titulní obrázek

Mazda ohlašuje konec výroby modelu SUV CX-7

Publikováno: 4.září 2012

Celá řada modelů letos ohlašují svůj nečekaný konec produkce. Nyní s k nim přidává i SUV Mazda CX-7. Japonská automobilka na trhu nabízí ještě další dvě SUV. Snad i proto ruší produkci modelu CX-7. Pokud však čekáte nějakého vhodného nástupce, pletete se.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

SUV Mazda CX-7 došlo ke konci své cesty. Automobilka se rozhodla ukončit jeho výrobu, i když neřekla přesný důvod, proč je tomu tak. Možná za to může klesající poptávka, možná se Mazdě nechce utrácet za vývoj nástupce a raději se soustředí na výrobu dalších dvou "sportovně-užitkových" modelů.

Nové SUV Mazda CX-5 se totiž docela prosazuje a zákazníci ho volí především díky nižším provozním nákladům. S dieselem SkyActiv jezdí skutečně za málo a tomu se třeba CX-7 s benzínovým přeplňovaným motorem 2,3 litru nemůže rovnat. Ani s dieselem se mu to nemůže podařit. Mazda také ponechává ve výrobě velké SUV CX-9, které se dobře prodává na trzích v Asii a v USA.

Nástupce se model CX-7 zřejmě nedočká. V současnosti se pořádně rozjíždí výroba právě menšího CX-5, které sklízí velmi příznivé ohlasy. Je možné, že Mazda potřebuje uvolnit výrobní kapacity právě pro menší model.

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde