Titulní obrázek

Nová generace Mazdy 6

Publikováno: 13.srpen 2012

Japonská automobilka Mazda předvedla zadní část nového sedanu střední třídy včetně krátkého pohledu na boky. Tvary vozu budou vycházet z loňské studie Takeri. Dynamika a elegance je na vysoké úrovni. Rovněž je spojena s návratem k měkčím liniím první generace.

Koncová světla zůstala razantně protažená do boků, jsou navíc spojena chromovanou lištou. Pomalu končící „dvojka“ ovšem vyznává poněkud těžkopádnější styl. Na zádi novinky najdeme ještě integrovaný spoiler či spíše odtokovou hranu. Dále dokáže zprostředkovat důstojné napětí s pružností.

Červená barva Soul má hluboký lesk. Prvky se vzájemně doplňují a prolínají. Zároveň produkují kouzlo nového modelu. Hlavní světla jsou také spojena lesklou lištou stejně jako v přední části. Japonská automobilka zde uplatnila technické finesy, kterým říká Skyactiv. Benzinový dvoulitr se jmenuje Skyactiv-G, šestistupňová manuální převodovka Skyactiv-MT a samočinná skříň se stejným počtem rychlostí pro změnu Skyactiv-Drive.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Těchto verzí se dočkají také Američané a Kanaďané. V Evropě bude kromě nich v nabídce i turbodiesel 2,2 l, kterému v Hirošimě říkají Skyactiv-D. Použití rekuperace brzdné energie E-Loop, kdy se elektřina ukládá do kondenzátoru, je zatím nejasné. Světová premiéra nové Mazdy 6 je plánována na podzimní autosalon do Paříže. Auto se začne v Evropě prodávat v prvním čtvrtletí roku 2013.

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain