Titulní obrázek

Nová Mazda 6 bude mít premiéru již v lednu

Publikováno: 24.leden 2013

Tokijský lednový autosalon se blíží. Mazda zde představí tři koncepty, které jsou odvozené od třetí generace modelu 6. Těšit se můžeme na agresivnější vzhled, chromované prvky na předním nárazníku nebo na pomocné LEDky pro mlhovky.

Decentní úpravu vzhledu si mohou již objednávat zákazníci na domácím japonském trhu, kde je Mazda 6 prodávána jako Mazda Atenza.

Pro ně jsou určené tři pakety, jejichž autorem jsou firmy DAMD, Kenstyle a M'z Custom. Tyto balíčky dílů je však možné pořídit u běžných prodejců Mazda. Sada M'z Custom je velice decentní, zahrnuje nenápadně upravené nárazníky a výraznější boční prahy. Možností je pak chromované lemování předních mlhových světel nebo pomocné LEDky pro mlhovky.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

To set Kenstyle dodává šestce agresivnější vzhled. Na přídi se objevuje výraznější spoiler, na zádi zase difusor, nechybí ani upravené boční prahy. DAMD nabízí chromované prvky na předním nárazníku u mlhovek, v masce chladiče a na boku auta. Tři studie odvozené od šestky se nazývají Grand Touring, Racer a GT Sound Special.

Podoba nabízených sad vychází z těchto aut. Na českém trhu se nová generace šestky začne prodávat již v prvním čtvrtletí roku 2013. Je možné, že designové sady budou k dispozici pouze v Japonsku, kde jsou individuální úpravy vzhledu aut populární, a u nás nabízeny nebudou.

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich